آشنایی با هلند

کشور هلند یک کشور اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است.هلند به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان در قسمت شمال غربی اروپا واقع گردیده است. هلند به کشور گل شهرت دارد و به دلیل آب و هوای مساعد انواع گونه های مختلف گل در آن یافت می شود.کشور هلند در نیم کره شرقی کره زمین قرار گرفته است و از مهم ترین همسایگان آن آلمان، بلژیک، انگلیس می باشد.کشور هلند یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا می باشد که تنها کمی بزرگتر از کشور بلژیک می باشد.کشور هلند کشور هنرمندان است و نقاشی در این کشور رتبه بالایی دارد.

پایتخت هلند شهر زیبای آمستردام می باشد که پر جمعیت ترین شهر هلند محسوب می شود.سالانه گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های آمستردام راهی هلند می شوند.سالانه نزدیک به چهار میلیون توریست از آمستردام بازدید می کنند.یکی از تفریحات محبوب در آمستردام قایق سواری در کانال های آمستردام است که منظره ی زیبای شهر آمستردام را به گردشگران نشان می دهد.هم چنین آمستردام میان افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند نیز بسیار محبوب است.سفر به آمستردام قطعا از بهترین سفر ها به حساب می آید که هر توریستی نبایذ آن را از دست بدهد.

اطلاعات عمومی هلند

اختلاف ساعت با تهران: 2 ساعت و نیم 

پول رایج: یورو

زبان رسمی: هلندی

سوغات: ویفر کوکی.آسیاب بادی.پازل.کلومپن.

آبنبات.ظروف سرامیکی

آمستردام

آب و هوای هلند

بهار: بهار با افزایش دما و باران در هلند آغاز می شود.اما هوا همچنان خنک است و میزان رطوبت نیز رو به کاهش می رود.

تابستان: تابستان های هلند گرم و دلپذیر است و شب ها هوا رو به سردی می رود.بارندگی نیز هم چنان در تابستان وجود دارد اما ورش باد کم تر است.

پاییز:هوا در پاییز مرطوب است و بارش ها نیز افزایش پیدا می کند.

زمستان: زمستان فصل باد و طوفان شدید در هلند است.بیش تر مواقع نیز هوا ابریست.