تور دبی

تاریخچه دبی

دبی یک شهر جهانی و مرکزی تجاری در منطقه غرب آسیا محسوب می شود.مروزه جمعیتی در حدود ۳,۰۸۹,۰۰۰ نفر ساکن شیخ نشین امارات هستند.جالب که از این مقدار، تنها 15 درصد از ساکنان بومی هستند و 85 درصد از جمعیت را مهاجران آسیایی تشکیل می دهند.در سال ۱۸۳۳ میلادی، شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم، تصمیم گرفت به همراه چند صد تن از نزدیکان خویش به این دهکده که در آن زمان از توابع ابوظبی بود، مهاجرت کند. به دلیل وجود بنادر متعدد در شهر دبی، این مکان در قرن نوزدهم به پایانه‌ای تجاری تبدیل شد. همچنین از پایه‌های مهم اقتصادی این شهر صید شیلات و مروارید بوده است. ساخت بازارها و غرفه‌های متعدد در سده بیستم، باعث شده اهمیت بازرگانی این شهر افزایش پیدا کند.

اطلاعات عمومی دبی

اختلاف ساعت با تهران: 30 دقیقه عقب تر

زبان رسمی: عربی

پول رایج: درهم

سوغات شهر: مجسمه برج خلیفه،خرما،بُخور، شکلات شتری، عطر عربی،خنجر، شال ابریشمی و …

 

تور دبی
تور دبی

 

آب و هوای دبی

آب و هوای دبی بسیار گرم و مرطوب است.مخصوصا در فصل های گرم سال این منطقه آب و هوایی بسیار گرم دارد و میانگین دمای روزهای آن حدود 40 درجه است.دبی حتی در زمستان ها نیز گرم است و بارش آن نیز مقدار اندکی دارد.

بهار:در فصل بهار دما بالا نیست و هوای این شهر بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

تابستان:در فصل تابستان به دلیل بیابانی بودن دبی، دمای هوا بسیار بالا است و علاوه‌بر آن خشک بودن جو، تحمل گرما را سخت می‌کند.از همین رو برای گردش در سطح شهر لازم است، سراغ مکان‌هایی بروید که دارای سیستم تهویه مناسب هستند.

پاییز:پاییز دبی نسبت به تابستان، خنک‌تر است.اگر در پاییز به دنبال مقصد تازه‌ای هستید، معرفی دبی به شما گزینه‌ای معقول است.

زمستان:در دبی متوسط بیشینه دما ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما نیز چیزی حدود ۱۵ درجه سانتی‌گراد است. به دلیل بارش‌های پراکنده در این فصل، اقلیم شهر دبی از نوع بیابانی به نوع استوایی تغییر می‌کند.

 

 

تور دبی 3 شب و 4 روز

تاریخ 24 بهمن
  • با پرواز ایران ایرتور