تور گرجستان

تاریخچه گرجستان

یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار داشته و به مکان مناسبی برای گردشگران خارجی تبدیل شده است و هر روز این کشور مردم بیشتری رو به خودش جذب می کند و همین باعث می شود که روز به روز رو به پیشرفت باشد.طبیعت و شهرهای گرجستان بسیار زیباست از کوه های خیره کننده گرفته تا غذاهای لذیذ و مهمان نوازی گرم مردم گرجی که جزو جاذبه های گرشگری گرجستان محسوب می شود،مردم گرجی در کل آرام و خوش گذران هستند،کافه ‌ها و رستوران‌ های تا نیمه ‌های شب باز هستند و تفریح و شب زنده داری به شکل پر جنب و جوشی در شهر جریان دارد.گرجستان ترکیبی از فرهنگ و طبیعت زیبا، از بیابان گرفته تا کوه های مرتفع است، گرجستان در تقاطع اروپای شرقی و غرب آسیا واقع شده است. 
این کشور با ارمنستان، آذربایجان، روسیه، ترکیه و دریای سیاه همسایه است. گرجستان که از لحاظ استراتژیک مستقیماً در شرق دریای سیاه واقع شده است، عمدتاً کوهستانی است و بیشتر رشته کوه های قفقاز و مسیرهای عبور از آنها را کنترل می کند. 
تفلیس، پایتخت گرجستان، از زمان تأسیس در قرن پنجم میلادی، دستخوش تغییرات زیادی شده است. تفلیس به دلیل موقعیت جغرافیایی نه آسیایی است و نه اروپایی در واقع ترکیبی از هر دو است در اینجا نیز قدیمی و مدرن با یکدیگر ترکیب می شوند و این مکان را به مکانی جذاب برای گردش تبدیل می کند.

اطلاعات عمومی گرجستان

زبان رسمی:  زبان گرجی 

پول رایج:  لاری

سوغات شهر: چورپخلا،کانتسی.خنجر گرجی.کلاه های پشمی.پنیر گرجی.جواهرات نقره.رومیزی.مربا…

تور گرجستان

 

آب و هوای گرجستان

کشور گرجستان از سمت غرب و شرق تحت تاثیر آب و هوای نیمه گرمسیری قرار دارد. وجود کوه های قفقاز از وزش بادهای سرد شمالی جلوگیری می کند و دما را معتدل نگه می دارد. قابل ذکر است که میزان دمای شهرهای مختلف گرجستان نسبت به فاصله از دریای سیاه مشخص می شود، برای مثال در شهرهای ساحلی دریای سیاه آب و هوا نیمه گرمسیری با میزان رطوبت و بارش بالا، در نواحی مرکزی کشور آب و هوا خشک و قاره ای و نواحی کوهستانی در معرض بادهای سرد و خشک است.

 

 

3 شب و 4 روز

ویژه 17 بهمن
  • با پرواز قشم ایر