آشنایی با بالی

بالی

مردم بالی از نژاد ما قبل تاریخی آسیا هستند که در حدود 2500 سال پیش از میلاد به مجمع الجزایر اندونزی وارد شدند و با وارد شدن هندو بوده که در پی نفوذ فرهنگی مسلمانان ، پادشاهی ماجا باهیت کمی بیش از 500 میلادی سقوط کرد و این باعث شد هندو ها از سرتاسر اندونزی به بالی مهاجرت کنند،سپس این جزیره مانند دیگر مناطق اندونزی تحت سلطه ی هلند ها و پس از آن توسط ارتش ژاپن اشغال گردید.امروزه و بعد از استقلال اندونزی و فراز و نشیب های بسیار ، بالی به یکی از مناطق محبوب گردشگری جهان مبدل شد.

جزیره بالی یکی از مجمع الجزایر و تشکیل دهنده ی کشور اندونزی است.این جزیره که از شرق با جاوه و از غرب با لومبوک همسایه است و با مرکزیت دنپاسار پر جمعیت ترین شهر این جزیره و مرکز آن می باشد،که فرودگاه ببین المللی با همین نام در آنجا واقع شده است.

بالی یکی از توریستی ترین منطقه در اندونزی است.علاوه بر این جزیره بالی در فهرست بهترین مکان های توریستی در دنیا واقع شده و سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی توریست از سراسر دنیا می باشد.

مسافرانی که قصد سفر به این جزیره ی زیبا را دارند ، می توانند از طریق هوایی و با پرواز به فرودگاه دنپاسار بالی خود را برسانند و به واسطه ی این فررودگاه از این جزیره عجیب و پر از شگفتی لذت ببرند.

جمعیت بالی بیش از 3 میلیون نفر و بر خلاف کشور اندونزی که عمدتا مسلمان هستند.بیش از 90 درصد جمعیت آن هند مذهب هستند.

 

مساحت آن حدود 5636 کیلومتر مربع است و از لحاظ آتشفشانی فعال و معروف ترین کوه فعال آتشفشانی آن گودان آگانگ که در زبان محلی آن را مادر کوه ها نیز می نامند.مناطق متعدد و زیاد توریستی در بالی وجود دارد که معروف ترین آن کوتا اوبود می باشد.

جزیره بالی به دلیل واقع شدن در جنوب خط استوا و حاصلخیزی زمین هایش،پوشیده از جنگل های سرسبز و زمین های کشاورزی بسیار است.هم چنین بالی به شالیزار های پلکانی چشم نواز معروف است. 

موقعیت جغرافیایی بالی

بالی که در اندونزی واقع شده است میان دو اقیانوس آرام و هند قرار گرفته است.این جزیره در قسمت جنوب غربی اندونزی واقع شده و با سنگاپور،استرالیا و مالزی نیز همسایه است.

اطلاعات عمومی بالی

اختلاف ساعت با تهران: 4 ساعت و نیم جلوتر

پول رایج: روپیه اندونزی

زبان رسمی: بالیایی و اندونزیایی

سوغات: پارچه های باتیک،محصولات ارگانیک زیبایی،لباس ساحلی.

 

فرهنگ بالی

دین و فرهنگ بالی ترکیبی از هندو و بودایی به حساب می آید.مردم بالی اهمیت زیادی به موسیقی می دهند، به همین دلیل موسیقی این منطقه بسیار متنوع است.مردم بالی برای تصمیم گرفتن درباره ی مراسم های خود انجمنی دارند به نام بانجار،این انجمن در بر گیرنده ی 50 تا 150 خانواده است.بیشتر مردم بالی در روستا ها زندگی می کنند.

جاذبه های گردشگری بالی

منطقه ابود که قلب جزیره بالی است و با فرودگاه دنپاسار 60 تا 90 دقیقه رانندگی دارد .

منطقه سمینیاک در جنوب بالی و لوکس ترین منطقه بالی است ، استراحت گاه های ساحلی و هتل های درجه یک است و بسیاری از رستوران ها ، کافه ها ، بارها ، کلوپ های شبانه ، بوتیک ها و فروشگاه های خانگی را برای شما باز کرده تا بتوانید در آن غذا بخورید .

منطقه کوتا نیز در جنوب و مرکز سرگرمی بالی است و با فرودگاه حدود 15 دقیقه رانندگی دارد . کوتا دارای خیابان ها، کافه های ارزان ، خرید و گشت و گذار در فروشگاه است و به خاطر فضای مهمانی اش مشهور است.

منطقه کانگ گو یک منطقه تفریحی روزآمد است که هنوز نتوانسته است طعم های گران قیمت سمینیاک را توسعه دهد. کانگ گو جایی است که مسافران برای خنک کردن ، امواج ، تمرین یوگا و  جایی که بسیاری از مهاجران برای تماس با خانه خود انتخاب میکنند میروند .

منطقه نوسادوا ممنوعه ترین منطقه بالی است و مکانی است که می توانید از هرج و مرج فرار کنید . نوسادوا با آبهای زیبا و سواحل ماسه سفید دیدنی است این شهر به دلیل زمین گلف 18 حفره ای مشهور است .  

منطقه اولوواتو در جنوبی ترین بخش جزیره بالی واقع شده است. یکی از بهترین نقاط برای تماشای غروب خورشید و سواحل بی نظیر برای رسیدن به مناطقی که باعث یک ماجراجویی می شود . 

 

آب و هوای بالی

به دلیل موقعیت خاص جزیره بالی که نزدیک به خظ استوا است دمای هوا در کل سال 20تا 32 درجه است.سطح رطوبت هوا در این جزیره 75% می تواند باشد و در کل به دو فصل گرم و خشک و بارانی می توان به آب و هوای بالی نسبت داد که اولی از خرداد تا مهر ئ دومی از آبانن تا فوردین می باشد.نسبت به انتخاب دلخواهتان می توانید آب و هوای بارانی و گرم و خشک را انتخاب نمایید ولی بدانید در تابستان قیمت هتل ها و مراکز تفریحی بالی بالاتر از فصول و ماه های دیگر سال است. 

 

 

بهترین زمان سفر به بالی

از شروع ماه ژوئن تا سپتامبر موقعیت مناسبی برای سفر به شمار می رود زیرا شدت باران کم تر شده و زمان مناسبی برای گشت و گذار در بالی است.در تابستان و هنگام کریسمس نیز گردشگران زیادی به این جزیره سفر می کنند.

  • بالی
  • موقعیت جغرافیایی بالی
  • اطلاعات عمومی بالی
  • فرهنگ مردم بالی
  • جاذبه های گردشگری بالی
  • آب و هوای بالی