ویزای شنگن نوعی ویزای اقامت کوتاه مدت است.این ویزا به اشخاص اجازه‌ی سفر به کشورهای عضو توافق‌نامه حوزه شینگن را می‌دهد.مدت زمان هر اقامت تا 90 روز است.شنگن رایج‌ترین ویزا در اتحادیه اروپا است که برای اهداف گردشگری و تجاری صادر می‌شود.اتباع برخی کشورها از جمله ایران برای ورود به این منطقه نیاز به اخذ ویزا دارند.این محدودیت حتی شامل استفاده از ترانزیت هوایی کشورهای عضو نیز می‌شود.ویزای گردشگری شینگن به 3 نوع A، B و C تقسیم می‌شود.مدت زمان و نوع این ویزا به ماهیت و اهدف سفر شما بستگی دارد.طبق پیمان شنگن هر کدام از کشورهای عضو قادر به صدور این روادید هستند.

 

 

با داشتن ویزای شینگن به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

فرانسه/ایتالیا/آلمان/هلند/بلژیک/فنلاند/اتریش/ایسلند/جمهوری چک/استونی/لیتوانی/یونان/دانمارک/لیختن اشتاین/لیتوانی/نروژ/لتونی/اسپانیا/لهستان/مالت/پرتغال/اسلوونی/سوئیس/لوکزامبورگ/اسلوواکی/سوئد/مجارستان

 

شرایط دریافت ویزای شینگن

هنگام درخواست ویزا به اروپا، باید برخی از مدارك مورد نیاز را به عنوان بخشی از مراحل درخواست ویزای شینگن ارسال كنید.کشورهای شنگن لیستی از اسناد مورد نیاز را برای هر هدف از ورود در این قلمرو ایجاد کرده اند و این شرایط برای اقامت در هر یک از آنها تقریباً یکسان است.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن

 • عکس پاسپورتی

 • پاسپورت معتبر

 • بیمه نامه

 • مشخص بودن برنامه سفر و داشتن بلیط هواپیما، رزرو هتل

 • تمکن مالی کافی بسته به هدف سفر

 • پرداخت هزینه ویزا

 

انواع ویزای شینگن

 1. ویزای اتحادیه شنگن یا (USV) Uniform Schengen Visa

 2. اعتبار محدود منطقه‌ای یا (LTV) Limited territorial validity Visa

 3. ویزای ملی یا National Visa

 

ویزای اتحادیه شینگن سه دسته است:

نوع A:این ویزا برای ترانزیت فرودگاهی صادر می‌شود.دارنده آن صرفا می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های حوزه شنگن پروازش را به مقصدی خارج از کشورهای عضو تغییر دهد.شما نمی‌توانید از ویزای نوع A برای ترانزیت در دو یا چند فرودگاه استفاده کنید.

نوع B:ویزای نوع B نیز به نوعی ویزای ترانزیتی محسوب می‌شود.شما با داشتن آن می‌توانید ظرف مدت ۵ روز با خودرو یا قطار از خاک کشورهای حوزه شنگن عبور کنید.

نوع C:نوع C برای اقامت کوتاه مدت در کشورهای عضو صادر می‌شود.اهدافی مانند گردشگری، رویدادهای فرهنگی و ورزشی و بازدید از اقوام را پوشش می‌دهد.ویزای نوع c به سه صورت است:

ویزای سینگل شنگن:

در صورت وجود برچسب «Number of Entries 1» ؛یعنی فقط یک‌بار می‌توانید به کشورهای عضو وارد شوید.حتی اگر ویزای شما اعتبار داشته باشد،بعد از خروج نمی‌توانید به حوزه شینگن وارد شوید.

ویزای دوبار ورود شنگن:

 برچسب«Number of Entries 2» یعنی می‌توانید در بازه 180 روزه دوبار وارد این حوزه شوید.اگر در مدت اعتبار ویزا از ناحیه شنگن خارج شوید،باز به شما اجازه ورود داده می‌شود.

ویزای مولتی شنگن یا چند بار ورود:

با برچسب«Number of Entries MULT» شما می‌توانید به دفعات وارد این ناحیه شوید. ویزای مولتی شنگن محدودیت زمانی حداکثر 90 روز به ازای 6 ماه از سال را دارد.

مدت اعتبار ویزای شینگن

با توجه به دلایل بازدید شما از کشورهای شینگن و تعداد دفعات بازدید شما کنسولگری شینگن می تواند ویزای یکبار ورود، ویزای دوبار ورود یا ویزای چندبار ورود را برای شما صادر کند.اعتبار ویزای یکبار ورود شما بستگی به تعداد روزهایی دارد که در فرم درخواست ویزا خود اعلام کرده اید در منطقه شینگن باشید و تصمیم واقعی کنسولگری که ویزای شینگن را برای شما صادر می کند.وقتی یک مسافر مکرر هستید،می توانید برای اخذ ویزای اتحادیه اروپا تا 5 سال اعتبار داشته باشید،اما باید در نظر داشته باشید که نمی توانید بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه حتی بیشتر در منطقه شنگن بمانید.اگر ویزای چند بار ورود یا همان ویزای مولتی به اروپا دارید تا 5 سال معتبر است.

تمکن مالی 

چندین روش شناخته شده برای اثبات کفایت مالی شما وجود دارد:

 • بیانیه بانکی شخصی که نشان دهنده اوضاع مالی شما است (حداقل 3 ماه گذشته)

 • کارت اعتباری

 • پول نقد

 • چک های مسافرتی

 • اثبات اشتغال

 • سند پشتیبانی برای تأیید آمادگی حامی مالی برای تأمین هزینه های خود در طول مدت اقامت

 • اثبات پرداخت هزینه اسکان در طول سفر

 • امکان اثبات پرداخت هزینه رفت و آمد

ویزای شنگن
ویزای شنگن

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

021-22920876

تور های تایلند

تور های استانبول

fa_IRPersian